вторник, 13 января 2015 г.

Контрольна робота за творчістю Тараса Шевченка та Андрія Чайковського 7 клас

Контрольна робота за творчістю Т. Шевченка та А. Чайковського
7 клас

  1. Шевченко народився у селі а) Моринці; б) Ковалівці; в) Нагуєвичі; в) у Ромнах.
  2. Шевченко був кріпаком пана а) Ковалевського; б) Брюлова, в) Ширяєва, г) Сошенка.
  3. Був у пана а) пастухом, б) водоносом, в) конюхом, в) козачком.
  4. Щоб викупити Шевченка з неволі Карл Брюлов намалював портрет російського поета: а) Пушкіна, б) Лермонтова, в) Жуковського, г) Тютчева.
  5. Після звільнення з кріпацтва навчався у Санкт-Петербурзі в а) педагогічному інституті, б) фельдшерській школі, в) літературному інституті, г) Академії мистецтв.
  6. Перша збірка творів називається а) «Тополя», б) «Кобзар», в) «Катерина», г0 «Заповіт».
  7. Після арешту Шевченка відправили а) у солдати, б) за кордон, в) у Сибір, г) назад до пана.
  8. Як називається гора в Каневі на якій поховано Шевченка а) Говерла, б) Джомолугма, в) Чернеча, в) Лиса.
  9. Хто сказав: «Він був сином мужика, а став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим» а) П. Куліш, б) І. Франко, в) Леся Українка, г) О. Довженко.
  10. 10.Скільки років Шевченкові довелося відбувати солдатську муштру: а)5, б)8, в)10,г)12.
  11. Назвіть автобіографічний вірш Шевченка.
  12. Хто написав картину «Шевченко-пастух».
  13. Який прийом використовує Шевченко, що в перекладі з франц. мови означає «протилежність» і використовується для більшої виразності сказаного чи змальованого.
  14. В основу балади тополя покладена (казка, пісня, вірш, коломийка, загадка, прислівя)
  15. Визначте художній засіб у рядках: «По діброві вітер виє", «Серце вяне».
  16. Визначте художній засіб у рядках: «Кругоп поле, як те море», «Сохне вона, як квіточка».
  17. Корінна зміна, перетворення кого-небуть або чого-небуть, наприклад, героя на рослину.
  18. Балада «Тополя» написана у …… стилі.
  19. Заклик-звернення до українців виборювати собі волю, будувати незалежну Україну. Це ідея поезії …
  20. Хто вірш «Заповіт» поклав на музику?
  21. А. Чайковський працьвав: а) писарем, б) адвокатом, в) поліцейським, г) вчителем.
  22. У літературному доробку Чайковського найбільше а) історичних творів, б) політичних, творів про кохання, г) творів для дітей.
  23. У творі «За сестрою розповідається про період а) козаччини, б) Великої Вітчизняної війни, в) боротьби з поляками, г) сучасний письменникові.
  24. Твір називається за сестрою, бо: а) хлопчик був за сестрою, як за стіною; б) він ходив за сестрою, як нитка за голкою; в) він поїхав за сестрою, щоб визволити її з неволі.
25. Визнач, чий це портрет.
1)      «В одній спідниці, простоволоса, виглядала страшно. Очі на­лилися кров'ю з лютості та розпуки. В руках держала соки­ру». 
2)      «Їх стіжкуваті шапки і догори вовною обернені  кожухи надавали їм такого страш-ного вигляду, що, дивлячись на них,  кров замерзала в жилах». 
3)      «...Був кремезний козак літ тридцяти. Одягнений у широ­чезні, як море, червоні штани, які підперізував широким шовковим поясом. На ногах добрі шкапові чоботи. Сороч­ка була подерта і замащена... Жилаві руки з п'ястуками, мов довбеньки. ...Згинав залізні штаби, а коня підіймав поперед себе, мов барана». 
4)      «Йому було вісімдесят літ зроду; та хоч було спочити ста­рим "костям у якому зимовику, він не давався старості і во­лочився з козаками, граючи на бандурі та розвеселяючи їх грою і співом. ...Стріляв з рушниці так, що птиці під час льоту не промахнув. До того, він знав, як лічити рани зіл­лям...»  
5)      «Розплющив очі і побачив над собою високого чоловіка з люлькою в зубах. Чоловік був одягнений у подерту, бруд­ну одежу і мав на голові татарську шапку. На ногах у нього були постоли, обв'язані мотузками. Лице чорне, пожовкле та розкуйовджена чорна борода. ...Уся його зброя — довгий ніж за поясом». 

6)    «Був веселий» і за це його всі полюбили. Девлет-Гірей на­ казав видати йому гарну одежу, і тепер годі було впізна­ти того обідраного невільника, кінського пастуха».  

Комментариев нет:

Отправить комментарий